Čo robiť v Poprade a tipy kam sa oplatí ísť na kávu či dobrý obed

Čo robiť v Poprade ma zaujímalo ešte pred samotným štúrovaním v tomto meste a dostal som hlavne skvelé tipy na kaviarne a reštiky. Síce som nestihol vidieť všetky, lebo to by som len sedel na kávach a jedol burgre, no v článku nájdeš zoznam tých naj, nech vieš, kde sa oplatí v Poprade zájsť na kávu či dobré jedlo.

Čo robiť v Poprade

Popri vysedávaní na kávičkách som samozrejme stihol aj čo to v Poprade vidieť. Aj keď by som toho podľa mňa stihol oveľa viac, keby počko viac spolupracovalo a keby som tam neochorel. Aj toto som videl napriek prekážkam a priznávam sa, že som nečakal, že Poprad toho ponúka tak veľa.

Evenjelický kostol Svätej Trojice na Námestí sv. Egídia

Tatranská galéria

Keďže mi pri štúrovaní v Poprade dosť pršalo, tak som neobišiel ani Tatranskú galériu, ktorá sa nachádza v priestoroch bývalej elektrárne, a dobre som urobil. Okrem viacerých výstav, ktoré sa v tejto galérii nachádzajú a raz za čas aj obmieňajú sa mi tam páčilo aj to, že je tam viacero priestorov pripravených na aktivity s deťmi, čo je podľa mňa super. Viac o tom, čo všetko v tejto galérii nájdeš si môžeš pozrieť tu.  Galéria sídli na adrese Hviezdoslavova 12 a z autobusovej či železničnej stanice je to k nej pešo len nejakých 10 minút.

Čo robiť v Poprade - Tatranská galéria

Čo robiť v Poprade
Vrátil som sa trošku do svojich detských čias.
čo robiť v Poprade
Videl som tabuľu a kriedu a neodolal som. 😀

Spišská Sobota

Jednou z najznámejších a najkrajších mestských častí Popradu je práve Spišská Sobota, vieš sa tam dostať autobusom či vlakom, ale ani pešo to nie je vôbec ďaleko. Z centra mesta si na námestí v Spišskej Sobote za 20 minút. Od AquaCity je námestie už vidieť, takže tam vieš v poho trafiť.

Aj toto nájdeš na námestí v Spišskej Sobote:

 • kostol sv. Juraja, kde môžeš vidieť neskorogotické krídlové oltáre a hlavný oltár z dielne Majstra Pavla z Levoče
 • kaplnku sv. Anny zo začiatku 16. storočia
 • renesančnú zvonicu
 • evanjelický klasicistický kostol
 • meštianske domy
 • stĺp Immaculaty
 • dom č. 33 – tu si vieš pozrieť expozície Podtatranského múzea, ktoré sú venované meštianskemu bývaniu, remeslám a sakrálnemu umeniu

TIP: Pravidelné prehliadky kostola od mája do novembra vždy v pondelok až sobotu = 9.00-17.00 a v nedeľu = 13.00-17.00.


 

Je v Spišskej Sobote vždy len sobota? 😀

Zoznam kaviarní, reštík a super podnikov

Keď som mal ísť štúrovať do Popradu, tak som na Instáči poprosil „mojich ľudí“ nech mi dajú nejaké tipy na fajn kaviarne a reštiky. A popravde som vôbec nečakal, že je ich v takom Poprade až tak veľa. Tak som si povedal, že by bola škoda, ak by sa o nich nevedelo, a urobil som tento zoznam, kde sa oplatí dať si kávu či super jedlo, a myslím, že každý si príde na svoje a vyberie si. 🙂 A ak v tomto zozname ešte chýba nejaký super podnik, napíš mi a ja ho sem rád doplním.

Kaviarne

Reštiky

Čo robiť v Poprade
Kapučíno musí byť.

Čo sa na Poprade páči mne

 • Neviem či to mám len ja tak, ale ja som vždy Poprad vnímal len ako vstupnú bránu do Tatier a mal som vždy z tohto mesta taký pocit, že ho Tatry úplne tienia, no som rád, že som si počas svojho štúrovania v tomto meste tento môj pohľad upravil.
 • V centre mesta sa nachádza naozaj veľa zaujímavých pamiatok, len tak posedieť si na lavičkách stojí tiež za to, teda sedí. 😀
 • Aj cyklistické chodníky tam majú, čo je podľa mňa tiež super.
 • A aj lacné taxíky: po meste sa vieš v poho odviesť za 1,50 a z jedného konca na druhý ťa to bude stáť len nejaké 3 ečka.
 • A to, že je tam veľa skvelých kaviarní a reštík už vieš aj ty.
 • Poprad je podľa mňa jedným z najkrajšie vyzdobených miest počas Vianoc
 • A synonymom Popradu je tiež aquapark AquaCity, kde som sa kvôli chorobe tentokrát nedostal, takže sa tam ešte určite čoskoro vrátim.

A bol som aj v Tatrakone

Pri štúrovaní v Poprade som stihol aj návštevu a prehliadku Tatrakonu. Poznáš?  Tatrakon je tradičný slovenský výrobca, ktorý okrem najpopulárnejšej Morca-Delly vyrába aj iné chutné produkty. Tie sú super podľa mňa aj pre to, že si ich vieš v poho zobrať so sebou na výlet. Pri odchode som dostal od nich balíček plný ich produktov, takže na najbližšie štúrovania som vyzbrojený, z čoho sa teším, pretože najedený Rado je spokojný Rado. 😀

Aj Štúr je s touto nádielkou spokojný. 😀

Do komentu mi môžeš napísať čo robiť v Poprade ak práve neprší a čo prvé ťa napadne, keď sa povie Poprad. Som zvedavý. 

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

 

Previous Article
Next Article

4 Replies to “Čo robiť v Poprade a tipy kam sa oplatí ísť na kávu či dobrý obed”

 1. Nie je túra bez Štúra

  Dakujem veľmi pekne. 🙂 Káva a jedlo patrí k výletom, a v Poprade si je naozaj z čoho vyberať. 🙂 Ten Tatrakon, tak ja som tam bol v rámci spolupráce, nemyslím si, že robia aj prehliadky pre verejnosť, pretože tam je to celkom prísne v rámci hygieny a tak. Užite si výlet. 🙂

 2. Clementine

  Pekne a zaujimavo napisany clanok. O par dni ideme do Spisskej Soboty a planujeme si vylety v okoli, tak sa Tebou urcite inspirujeme, hlavne tipy na kaviarne a restiky pomohli :)!
  Zaujala ma ta prehliadka v Tatrakone. Chcela by som sa spytat, ci su prehliadky normalne verejnosti dostupne alebo ci si sa tam Dostal ako Blogger?
  Dakujem krasne vopred za odpoved!

 3. Janka Bianka

  Mňa jednoznačne Tatra a aquacity. Bol to vlastne prvý aquapark, ktorý som navštívila. Od tej doby aquaparky milujem. Hoci no na ten v Poprade to chce teplé počasie inak sa tá vonkajšia časť nedá využiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.