Ako postupovať, keď niečo zabudneš alebo nájdeš vo vlaku?

5 (100%) 4 vote[s]

Neviem ako si na tom ty, ale ja som ten typ človeka, ktorý večne niekde niečo zabudne alebo niečo stratí. Dáždnikov som mal už asi milión a aj tak mi chýba jeden vždy, keď prší.

Ako postupovať?

Ak to máš podobne ako ja, tak aj pre teba som si v spolupráci so ZSSK tentokrát pripravil článok, ktorý ti verím pomôže v prípade, že niečo vo vlaku zabudneš či stratíš, alebo naopak nájdeš. Ako postupovať v takýchto prípadoch?

Vo Vígľaši nájdeš aj tento parádny most z vagóna. Foto: Alex Kováčová.

Ak si niečo zabudol/a alebo stratil/a

V takomto prípade je najlepšie zavolať na Kontaktné centrum, ktorého telefónne číslo je 18 188, prípadne skús napísať mail na adresu info@slovakrail.sk. Čím skôr sa však budeš informovať, tým je väčšia šanca, že sa k tvojim veciam aj dostaneš.


TIP: Pozri si článok o tom, na čo všetko máš nárok v prípade, že ti mešká vlak.


Ak si našiel/a opustenú batožinu alebo nejakú vec

Odovzdaj ju zamestnancovi (vlakvedúcemu, osobnému pokladníkovi, prípadne pracovníkovi Zákazníckeho centra) alebo to ohlás Železničnej polícii.

Je táto služba spoplatnená?

  • pátranie po veci je spoplatnené – 3 €
  • v prípade, že si majiteľ vec do niekoľkých dní nevyzdvihne, je stanovený poplatok za úschovu – 2 € za kus a každý začatý deň alebo 6 € za kus a každý začatý týždeň. Maximálna výška poplatku je 15 € za kus
  • poplatok za poslanie nájdenej veci do stanice podľa výberu cestujúceho predstavuje 3 € za každú položku
  • platba je možná iba v hotovosti

Čo sa stane, ak sa nikto neprihlási?

Ak sa do určitého času majiteľ neprihlási, tak sú nájdené či stratené veci predmetom verejnej dražby. Táto zberňa nálezov sa nachádza v Košiciach.

Do komentu mi môžeš napísať, čo si naposledy zabudol/a alebo stratil/a a či sa ti to podarilo aj nájsť. Som zvedavý či som len ja taký zábudlivý alebo sa nás nájde viacero.

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

 

2 Replies to “Ako postupovať, keď niečo zabudneš alebo nájdeš vo vlaku?”

  1. Janka Bianka

    Raz som si zabudla praktikum a na ďalší deň som z neho mala zápočet. Zistila som to skoro ihneď, bola som len pár krokov od stanice. Šla som do budovy správy železníc a tam si to zapísali a poslali ma domov, že mi budú volať. Našťastie knihu našli, prepravila sa späť do KE a odtiaľ mi ju poslali. Na ďalší deň som ju mala v rukách a stihla aj zápočet. Tuším som dokonca ani nič neplatila.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.