Tipy na výlety v okolí Bratislavy, kde si do hodinky autom, busom či vlakom

Rate this post

Tipy na výlety v okolí Bratislavy sa ti zídu vždy, keď sa budeš potrebovať trošku vyvenčiť a vypnúť. A verím, že sa ti na týchto miestach bude páčiť. 

Tipy na výlety v okolí Bratislavy

V Bratiske nájdeš naozaj veľa krásnych a super miest, ktoré sa oplatí vidieť. Pozri si, kde všade som bol v Bratislave zatiaľ ja. No niekedy človek potrebuje aj vypnúť a zabudnúť na tých všetkých uponáhľaných a veľakrát neohľaduplných ľudí. Dal som dokopy moje tipy na výlety v okolí Bratislavy a verím, že sa ti budú páčiť.

Bobria hrádza v Kuchyni

Ide o vysutý drevený most, ktorý vedie ponad vodnú hladinu vodnej nádržte v obci Kuchyňa. Tento most je dlhý 300 metrov. V súčasnosti je však v strede most zničený a tak nie je možné prejsť ho celý. (Fotky sú z novembra 2017). Plánuje sa však jeho oprava, no aj obyčajná prechádzka na tomto mieste stojí za to.

Tipy na výlety v okolí Bratislavy - Bobria hrádza
Hrádza z jednej strany.
Tipy na výlety v okolí Bratislavy - Bobria hrádza
Hrádza z druhej strany.

Kaštieľ vo Veľkom Bieli

V dedinke Veľký Biel sa nachádza aj tento krásny kaštieľ. Napriek tomu, že je momentálne už dosť schátraný, tak sa oplatí ísť si ho omrknúť. Inak v tejto dedine nájdeš aj jazero, kde sa môžeš v lete zadarmo okúpať. 

Park v Pezinku

Keď som bol štúrovať v Pezinku, tak ma tam najviac dostal ich Zámocký park. Pretože sa nachádza len kúsok od centra mesta, no zrazu sa tam budeš cítiť ako na úplne inom mieste. 🙂 A čo všetko sa ešte oplatí v takom Pezinku vidieť, a stihneš to za jeden deň, si môžeš pozrieť v tomto článku

Tipy na výlety v okolí Bratislavy - Pezinok

Hrad Pajštún

Ide o zrúcaninu hradu, ktorá sa nachádza nad obcou Borinka. Z centra obce, kde sa nachádza kostol, ktorý ti poslúži ako záchytný bod sa vyber cestou, ktorá je kolmá k hlavnej ceste. Celou cestou sleduj červené značky, ktorých je tam naozaj dosť, takže je minimálna šanca, že by si sa stratil/a. Od kostola je Pajštún vzdialený približne 2,5 kilometra a celé by ti to malo trvať tak 45 minút, záleží od tvojej kondičky a nasadenia. 

Tipy na výlety v okolí Bratislavy - Pajštún

Tipy na výlety v okolí Bratislavy - Pajštún

Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre

V Modre nájdeš viacero zaujímavých miest, môžeš si urobiť selfíčka s mojím kamošom Štúrom a rovnako tak si pozrieť napríklad aj jeho Pamätnú izbu, ktorá je súčasťou Múzea Ľudovíta Štúra.

Tipy na výlety v okolí Bratislavy - Modra

Cyklotrasa do Svätého Jura

Moje obľúbené miesto je práve táto cyklotrasa z Vinohradov do Svätého Jura. A keď ťa baví bicykel, tak toto miesto určite odporúčam. 🙂 Okrem iného uvidíš pár pekných pamiatok vo Svätom Jure a neďaleko mesta sa nachádza aj zrúcanina hradu Biely Kameň.

Do komentu mi môžeš napísať nejaké tvoje tipy na výlety v okolí Bratislavy. Som zvedavý. 🙂

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

6 Replies to “Tipy na výlety v okolí Bratislavy, kde si do hodinky autom, busom či vlakom”

  1. Milan Bez Mapy

    Ivi, pozri si Radov Instagram. Myslim, ze by som mal zacat kopirovat ja jeho, nech mam aj ja tolko lajkov na fotkach 😀 aj ked tu je milion travel blogerov, Rado je jeden z troch, koho clanky si rad precitam a ceknem fotky.

  2. Maťa

    Ivca každý ako to ty nazývaš „travelblogger“ je iný a inak píše, nemám ten pocit, že by sa niekto kopíroval, ale tvoj názor… Mňa tento článok náhodou zaujal a som rada, že ho Rado napísal lebo o niektorých miestach som nevedela a ja osobne by som ešte odporučila vodný mlyn v Jelke 🙂 Takže Rado ďakujem za článok a rada ti kúpim kávu 😉

  3. Ivca

    Ako keby som bola na blogu bezmapy. Slova ako v bratiske, instáč, koment…na slovensku mame milion travelbloggerov a beztak sa vsetci navzajom kopirujete 😀 😀 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.