Rozhovor s Monikou: Svoj život žijem vždy tak, ako chcem a ako to cítim

Rate this post

Monika je začínajúcou travel blogerkou, ktorá ale presne vie, čo chce a plní si každý deň cestovaním svoje najväčšie sny. Ak ju náhodou ešte nepoznáš, tak čítaj ďalej.

O Monike som počul prvýkrát na workshope, ktorý bol zameraný na blogovanie. Aj ona je jednou z tých osôb, ktorá sa rozhodla nerobiť to, čo sa od nej vyžaduje a očakáva, ale to, čo ju baví a napĺňa. Preto som rád, že si našla čas a dali sme spolu tento rozhovor.

Kedy prišiel nápad blogovať?

Úplne prvý krát som nad blogovaním začala premýšľať počas toho ako som žila v Anglicku, kde som bola 2 roky pracovne. V tom období som začala vnímať najmä cestovateľské blogy, keďže som si občas popri práci odskočila niekam na výlet a o danej krajine si čo-to pozisťovala. Spomínam si, že ma veľakrát napadlo, že to môže byť fajn založiť si blog a písať o svojich cestách. Nemala som však ani tušenia ako také blogovanie funguje a svoje zážitky z cestovania aj celkovo zo života v Anglicku som si zapisovala len niekde vo worde. S blogom som oficiálne začala až v apríli tohto roku, pár dní po mojom návrate z Thajska. Tá myšlienka bola v mojej hlave niekoľko rokov. Vtedy som si povedala, že už to nemôžem ďalej odkladať.

Je tvoj názov blogu aj tvojím životným mottom? Ako si k nemu prišla?

Nehovorila by som o životnom motte. Skôr je to spôsob akým sa často vyberám na svoje cesty. Mnohokrát sa mi stalo, že ešte včera som netušila, že zajtra budem tam a tam. Milujem totiž spontánne rozhodnutia. Vtedy sa jednoducho rýchlo zbalím a idem. Ako som ale k tomuto názvu prišla? Mňa samú to nenapadlo. Spomínam si ako som dumala nad tým ako mám nazvať svoj blog. Vypísala som si niekoľko desiatok potenciálnych názvov, ale ani s jedným z nich som nebola úplne stotožnená. Keď som už bola dosť zúfalá, prišla som za sestrou a opýtala sa jej ako vníma mňa a moje cestovanie. Zamyslela sa a povedala mi, že ja sa jednoducho zbalím a idem. A vtedy som vedela, že toto je ono. 😀

Čo chceš svetu tvojím blogom povedať? 🙂

Neviem, či svetu. Ale minimálne Slovákom a Čechom áno. Môj blog píšem pre ľudí, ktorí túžia cestovať, ale nevedia akosi nabrať odvahu “zbaliť sa a ísť”. Snažím sa ľuďom ukázať, že pokiaľ je ich snom cestovať po svete, tak sa to určite dá. Najdôležitejšie čo k tomu treba je CHCIEŤ. Tiež som bola študent bez peňazí a snívala som o ceste ktoviekam. Predstavovala som si ako precestujem svet a možno o tom napíšem knihu alebo čo. Svet som síce ešte neprecestovala a ani knihu nemám. 😀 Ale o to ani tak nejde. Chcem tým povedať, že samotná cesta je cieľom. Som presvedčená, že keď človek po niečom skutočne túži a chce to, tak to aj dosiahne a svoje sny si splní. Inšpirácia a motivácia je však dosť potrebná.

Môj blog je primárne o Slovensku, máš aj ty tu doma obľúbené miesto, ktoré ťa baví, vždy, keď ho navštíviš?

Takých miest je veľa. Milujem slovenskú prírodu, hory a všetko, čo k tomu patrí. Nedám však dopustiť na miesto, kde som sa narodila. Cestovanie je moja vášeň a len tak sa ho nevzdám. Ale domov je len jeden. To je jedna z vecí, ktorú som si uvedomila práve vďaka cestovaniu. Nedávno som o svojej rodnej dedine napísala aj článok, v ktorom som Strečno opísala a dala aj zopár tipov, čo sa tu určite oplatí vidieť.


ŤIP: Pozri si aj muoj článok: Rozhovor sám so sebou: Blog Nie je túra bez Štúra spoznáva Slovensko


Na jeseň plánuješ veľkú cestu, smer Filipíny, čo je mega 🙂 Čo ťa presvedčilo?

Už dlho som snívala o tom, že sa jedného dňa pobalím a odídem cestovať. Dlho som však nevedela kam, s kým, na ako dlho. Ono to tak samo nejako prišlo. Jedného dňa som si povedala, že teraz je ten správny čas. Filipíny boli dlho mojím snom. A sny si treba plniť. 🙂

Bojíš sa?

Áno, aj nie. Občas mi hlavou behajú myšlienky typu ako to celé zvládnem úplne sama. Na druhej strane však poznám samú seba a viem, že sa vždy dokážem vynájsť. Ale úprimne, už len tie vybavovačky okolo toho sú neuveriteľné. Zdravotka, cestovné poistenie, očkovanie, letenky, hrubý plán cesty, financie….mohla by som takto ďalej pokračovať. Nie je to úplne jednoduché. Ale viem, že o to viac si to na tej ceste užijem.


ŤIP: Ak chceš veďeť, čo všetko treba na Slovensku viďeť a spoznať, stačí sa prihlásiť na odber 🙂


Ak by si sa mohla teraz zbaliť a ísť kamkoľvek na svete, kde by to bolo? A prečo?

Keby som chcela, tak môžem. 🙂 Svoj život žijem vždy tak ako práve chcem a ako to cítim. Neexistuje miesto, kde by som teraz chcela byť viac ako tam, kde práve som. A to je doma. 2 roky som žila v Anglicku a chodila som domov maximálne 2-krát do roka. Leto som doma netrávila posledné 4 roky. Takže Slovensko je pre mňa toto leto to naj miesto. Momentálne by som nemenila za žiadnu inú destináciu.

Ktoré tri veci by si si so sebou určite nezabudla zbaliť?

Nenávidím balenie. Ja sa vždy smejem, že najradšej by som cestovala len ja, môj pas a letenka. Ešte by som, ale minimálne šupla do vačku mobil a platobnú kartu. Možno to raz vyskúšam.

Máš nejaké vzory v rámci blogerstva?

Sledujem blogy, o ktorých si myslím, že sú kvalitné a mohli by ma inšpirovať. Obdivujem veľa zahraničných ako i slovenských, či českých blogerov. Ono mať kvalitný blog, ktorý je k veci nie je vôbec jednoduché. Väčšinou však ľudí, ktorí stoja za konkrétnym blogom nepoznám osobne, takže o vzoroch by som zatiaľ nehovorila. Inšpiráciou sú mi ale mnohí.


ŤIP: Pozri si aj muoj článok: Rozhovor s Crazy Sexy Fun Traveler: Každý by mal robiť to, čo ho baví


Čo by si odkázala všetkým tým mladým ľuďom, ktorí sa boja urobiť krok do neznáma a začať si plniť sny?

Iba jedno. Aby sa prestali báť. Ešte len potom sa začnú diať v ich živote veci, o ktorých sa im ani nesnívalo. Aspoň u mňa to tak funguje. Ako to ale urobiť? Proste to urob. Zabudni na strach, nenechaj sa ním ovládať. Je to ťažké? Možno. Ale iba dovtedy, kým to neurobíš. Potom je to tá najjednoduchšia vec na svete.


Monike držím mega palce a som jej veľký fanúšik 🙂 Ak chceš byť aj ty, tak rýchlo klikaj na www.zbalimaidem.sk

Ak sa Ťi článok páčiu, ňezabudňi dať like a pozďjelať ho.

 

Facebook Comments